Mario&Luigi w Warszawie 27.04.2017

Emocjonująca rozgrywka, ambitne zadania i zdobywanie kolejnych poziomów na końcu których czekają wymagające walki z bossami. To kwintesencja platformówek. Dziś planszą tej gry miejskiej stały się ulice centrum Warszawy, a czekający na nich przeciwnicy, pokonani dzięki sprawnemu działaniu i współpracy.

Podczas rozgrywki gracze wcielili się w bohaterów kultowej gry komputerowej Mario. Mario i Luigi, najlepsi hydraulicy w swoim fachu, znani w rodzimych Włoszech, w wielkim i niebezpiecznym Brooklynie, a także w Grzybowym Królestwie, odkrywali zakamarki Warszawy.

Zadaniem zespołów, które wcieliły się w pomocników najsłynniejszych braci - hydraulików było dotarcie do rozmieszczonych w mało uczęszczanych i niezbyt znanych miejscach miasta (bramy, zakamarki, przejścia podziemne) punktów kontrolnych. W każdym z nich realizowali zadania miejskie, które pozwalały pokonać ukrytego w danym obszarze Bossa i przybliżały graczy do miejsca finałowego.

Na mecie wszyscy uczestnicy gry miejskiej zwycięsko ukończyli potyczkę z zagrażającymi miastu Hex-bugami, co pozwoliło im na wspólne otwarcie Bonusowej Komnaty pełnej wypełnionych błyszczącym konfetti balonów.